Kominek z płaszczem wodnym działa dokładnie tak samo jak kocioł grzewczy na paliwo stałe, ma jedynie ładniejszą „obudowę”. Nośnikiem ciepła jest woda, którą można podłączyć do instalacji c. Tak więc, jaki komin wybrać i czym się kierować przy jego wyborze, aby nie popełnić błędu i nie narazić się na dodatkowe koszty. Ogrzewanie kominkowe z płaszczem wodnym to kusząca alternatywa dla tradycyjnego kotła.
Do tego kominek z płaszczem wodnym jest ozdobą salonu, którą i tak zwykle każdy chce mieć w domu. Jeżeli jednak instalacja kominkowa nie zostanie prawidłowo wykonana, może się okazać niebezpieczna.
Oto, na co powinieneś zwrócić uwagę. Jaki komin systemowy do kominka z płaszczem wodnym należy wybrać. Pozornie wkład kominkowy z płaszczem wodnym wygląda jak inne, tradycyjne modele.
Jego korpus pokrywają jednak ścianki, między którymi w specjalnych wężownicach przepływa woda. Raz nagrzana w cieple kominka, kierowana jest do rur i grzejników w całym domu. Zgodnie z prawem możemy podłączyć wkład z płaszczem wodnym (w rozumieniu prawnym kocioł) do instalacji w układzie zamkniętym.
Musi tylko posiadać system zabezpieczenia termicznego, który odprowadzi nadmiar ciepła – nie dopuści do zagotowania się wody i wzrostu ciśnienia w układzie. Ponadto w czasie niskich temperatur 2-razy dziennie ktoś z domowników powinien dołożyć do kominka porcję drewna, aby dom nie uległ wychłodzeniu i nie zamarzła instalacja c.
Komin do kominka powinien być: wyprowadzony ponad dach. Dlatego bardziej efektywnym i wygodniejszym rozwiązaniem jest połączenie kominka z płaczem wodnym w jednej instalacji z kotłem gazowym lub olejowym. A ponieważ ceny tych paliw są znacznie wyższe niż drewna, dzięki pracy wkładu z płaszczem wodnym możemy zmniejszyć opłaty za ogrzewanie. W moich kominkach można palić bez opamiętania również w lecie podczas stopniowych upałów wyprodukują wtedy tylko ciepłą wodę użytkową i nie dadzą się laikom zagotować.
Mowa była cały czas o kominkach z płaszczem wodnym współpracujących z jakimś innym źródłem ciepła w instalacjach c. Wybierając kominki z płaszczem wodnym warto wziąć również pod uwagę jakość wykonania. Poniżej przybliżmy koszty zakupu kilku wybranych kominków z płaszczem wodnym. Ich moc nominalna wynosi kW, a. Dzisiejsze budownictwo i nasze domy cały czas się zmieniają a wraz z nimi kominki. Rosną wymagania ich izolacyjności, przez co spada zapotrzebowanie na ciepło. Decydując się na kominek z płaszczem wodnym, musimy mieć świadomość pewnych wymagań, które trzeba spełnić, by cały system działał bez zarzutu.
Jest to możliwe za sprawą zintegrowania go z systemem centralnego ogrzewania, znajdującym się w domu, do którego doprowadzana jest gorąca woda z kominka. Budowa kominka z płaszczem wodnym znacznie różni się od budowy tradycyjnych wkładów kominkowych. Cena kominka z płaszczem wodnym. Całkowity koszt kominka z płaszczem wodnym uzależniony jest od użytych do jego budowy materiałów.
Koniecznym elementem wyposażenia kominka z płaszczem wodnym są zabezpieczenia przed przegrzaniem. Wężownica schładzająca, zawory termostatyczne lub naczynie wzbiorcze sprawią, że instalacja nie będzie stanowiła zagrożenia dla użytkownika. Wielu inwestorów budujących własny dom nie wyobraża sobie salonu bez kominka, który ozdobi wnętrze, a palące się w nim drewno stworzy przytulną atmosferę.
Jestem posiadaczką kominka zamkniętego z płaszczem wodnym i jestem bardzo zadowolona. Jedyny minus jest taki że trzeba czyścić szybę ale są specjalne środki, króre pozwalają na szybkie i łatwe czyszczenie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.